Євродепутати пропонують створити у Києві Європейський інститут

Депутати Європарламенту та Верховної Ради пропонують створити Європейський інститут при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Як повідомили Укрінформ в офісі депутата Європарламенту Міхала Боні, про це йшлося у середу на зустрічі в Києві українських та європейських політиків з ректором Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леонідом Губерським.

“Нам потрібен сьогодні в Європі фронт захисту демократичних цінностей, особливо тут, на сході Європи, в європейському Києві. Фундамент демократії є важливим для захисту від фронтальної гібридної атаки на європейську демократію. Суспільство України потребує європейської солідарності і тому Європейський інститут буде у Києві”, – заявив під час зустрічі євродепутат Боні.

Як повідомив депутат Верховної Ради Олександр Домбровський, Україні сьогодні потрібні незалежні осередки Think-Tank, які формуватимуть стратегії та програми підтримки реформ.

“Однак основою є освіта молоді та місцевих кадрів державного управління. Нам потрібна якісна модернізація держави, яка здатна приймати європейські програми розвитку інфраструктури та державних послуг”, – наголосив український депутат.

Під час зустрічі Губерський презентував потенціал розвитку університетів та стратегію, яка включає нові напрямки європейських досліджень.

Учасники зустрічі прийняли спільну програму заходів щодо створення Інституту та обговорили стратегію програми для подальшої роботи.

Як планується, Європейський інститут охоплюватиме такі напрямки діяльності: освіта студентів у галузі європейських студій, права, економіки та соціології, підготовка кадрів держслужбовців, представників органів самоврядування, а також експертів неурядових організацій, здобуття досвіду в отриманні коштів від програм ЄС. Основним напрямком роботи Інституту буде творення незалежної експертної публічної дискусії, опрацювання програм та стратегій розвитку України, а також моніторинг економічних та політичних процесів.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2605486-evrodeputati-proponuut-stvoriti-u-kievi-evropejskij-institut.html