ЄСПЛ зобов’язав Росію виплатити 10 мільйонів євро за висилку грузинів

Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) задовольнив позов Грузії про компенсацію за депортацію грузинів із Росії в 2006 році

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на заяву ЄСПЛ, опубліковану на сайті організації.

Зазначається, що 16 голосами “за” при жодному “проти” судді Великої палати Європейського суду з прав людини постановили, що Росія повинна виплатити Грузії 10 млн євро.

Наголошується, що це компенсація за моральну шкоду, якої зазнали щонайменше 1,5 тис. грузин.

Гроші повинні бути розподілені між постраждалими.

По 2 тис. євро повинні отримати ті громадяни Грузії, щодо яких Росією було допущено колективне видворення (заборонене четвертої статті четвертого протоколу Європейської конвенції з прав людини).

По 10 і 15 тис. євро повинні отримати ті, хто також були визнані потерпілими по першому параграфу статті п’ятої (заборона на незаконне позбавлення волі) та статті третьої (заборона катування та нелюдське або принижуюче гідність поводження або покарання).

Нагадаємо, вимога Грузії полягала в заклику до Європейського Союзу встановити відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, організована окупація Росією і цілеспрямована кампанія проти населення Грузії порушує статтю 2 Європейської конвенції, статтю 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на захист сімейного життя).