ЄС закрив для РФ небо та профінансує закупівлю зброї для України

Євросоюз затвердив санкції проти Росії через розв’язану нею війну в Україні, повідомляє УНІАН.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, Євросоюз закриває повітряний простір для російських, зареєстрованих або підконтрольних Росії літаків.

“Вони не зможуть приземлятися, злітати або пролітати територією ЄС. У тому числі приватні літаки олігархів”, – сказала фон дер Ляйен.

Також, ЄС заборонить трансляцію кремлівських медіа – державних Russia Today і Sputnik, а також їхніх дочірніх компаній.

“Вони більше не зможуть поширювати свою брехню для виправдання путінської війни. Ми розробляємо інструменти для заборони їхньої токсичної і шкідливої дезінформації в Європі”, – підкреслила голова Єврокомісії.

До того ж, ЄС вдарить новим пакетом санкцій по іншому агресору в цій війні – режиму Лукашенка. Санкції торкнуться їхніх найбільш важливих секторів.

Крім цього глава Єврокомісії повідомила, що ЄС вперше профінансує закупівлю і доставку зброї і техніки в країну, що зазнала нападу.

Урсула фон дер Ляєн також повідомила про найближчі санкційні плани ЄС щодо Росії.

“У рамках цього пакету (санкцій) від системи SWIFT будуть виключені важливі російські банки. Ми також заборонимо операції Центрального банку Росії та заморозимо усі його активи, щоб він не фінансував війну Путіна, ми націлимося на активи російських олігархів”, – повідомила вона.

“Президент Зеленський, його лідерство, його хоробрість і стійкість українського народу є джерелом натхнення для всіх нас”, – зазначила фон дер Ляєн.