ЄС у грудні офіційно оголосить про початок переговорів щодо членства України

Європейський союз готується розпочати з Україною переговори про членство та офіційно повідомить про це у грудні. Про це 3 жовтня пише Politico з посиланням на трьох анонімних європейських дипломатів.

За словами одного із чиновників ЄС, Єврокомісія має випустити звіт про те, як Україна та інші претенденти на членство виконують умови для вступу в ЄС у листопаді. Після цього, за словами джерела, комісія зробить заяву, через яку державам-членам буде “дуже важко не сказати: почнімо переговори” щодо України.

Політичний тиск навколо цього буде надто сильним, щоб окремі держави могли йому чинити опір, передає видання слова дипломата. Передбачають, що до грудня Європейська рада ухвалить рішення розпочати переговори.

Хоча Україна, можливо, не виконає всіх умов ЄС на той час, коли глави європейських держав та урядів зберуться на саміт у середині грудня, лідери мають намір зробити політичну заяву, яка санкціонує переговори, сказав другий дипломат. Мета полягає у тому, щоб у грудні політично домовитися про початок переговорів, зазначив він. За його словами, юридичне рішення щодо прийому України можуть ухвалити до початку 2024 року.

Третє джерело заявило, що у грудні лідери “надішлють позитивний сигнал” про майбутнє членство України.

Джерело: “Гордон”