ЄС погодив план виробництва боєприпасів для допомоги Україні

Представники урядів країн-членів Європейського Союзу та Європейського парламенту у четвер, 6 липня, погодили план фінансового стимулювання європейської оборонної промисловості для швидкого розширення виробничих потужностей. Він був запропонований Європейською комісією у травні та передбачає виділення 500 мільйонів євро з бюджету ЄС.

Ця угода є ще одним доказом непохитної прихильності ЄС до підтримки України, заявила Маргарита Роблес, міністерка оборони Іспанії, що наразі головує в Раді ЄС. Угода також демонструє відданість зміцненню оборонної технологічної та промислової бази ЄС та забезпечує довгострокову безпеку та оборону громадян ЄС, зазначила Роблес.

Передумовою для розробки цього плану стали труднощі країн ЄС із постачанням Україні достатньої кількості артилерійських боєприпасів, а також ракет для протидії російській агресії. Розширення виробництва покликане запобігти подальшим труднощам для Збройних сил України, а також гарантувати, що країни ЄС збережуть здатність до самооборони та зможуть підтримувати достатні запаси боєприпасів.

Угода має бути формально схвалена Радою ЄС та Європарламентом. Вона може набути чинності до кінця липня, зазначає агентство dpa із посиланням на джерела в ЄС.

Джерело: Deutsche Welle