ЄС не хоче бути нейтральним глядачем у перемовинах РФ та США щодо “гарантій безпеки”

Європейський Союз має стати повноцінним учасником перемовин, які стосуються обговорень вимог Росії щодо нерозширення НАТО. Про це заявив верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель.

Жозеп Боррель в інтерв’ю виданню Die Welt наголосив, що рішення про безпеку в Європі не можуть прийматись двома сторонами. На думку політика, Європейський Союз має стати повноцінним учасником у переговорах Російської Федерації та США щодо “гарантій безпеки”.

“Ми не хочемо і не повинні бути нейтральним глядачем, за якого приймуть рішення. Таку ж думку має і державний секретар США Ентоні Блінкен. Він заявив мені про це у телефонній розмові 23 грудня”, – наголосив Боррель.

Як писало ASPI news, у Білому домі оприлюднили план переговорів США, НАТО та ОБСЄ щодо “гарантій безпеки”. Також нагадаємо, до цього МЗС РФ опублікувало список вимог до НАТО і США щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу у східному напрямку. У переліку Росія вимагає не розширювати Альянс, зокрема, не включати у нього Україну.

Джерело: “Інформаційне агентство ASPI”