ЄС може почати переговори щодо вступу України у березні 2024 року

Європейський Союз збирається офіційно розпочати переговори з Україною щодо членства у березні 2024 року.

Джерело. Про це повідомив у Твіттері кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк.

За його словами, це питання обговорювалося 6 листопада на зустрічі глав офісів єврокомісарів, які представляють усі 27 держав-членів ЄС. Збори були присвячені розширенню блоку.

«Голови кабінетів 27 єврокомісарів зустрілися для обговорення розширення ЄС. 7 листопада переговори продовжаться, але основні передумови зрозумілі: на Україну та Молдову чекає відкриття переговорів про вступ до ЄС (швидше за все, у березні 2024 року), а Грузію – статус кандидата з умовами для переходу на наступний етап», – написав Йозвяк.

Україна подала заявку на вступ до ЄС практично одразу після російського вторгнення – 28 лютого 2022 року. А вже у червні Європейська рада надала їй статус кандидата.

На даний момент Київ виконав чотири із семи умов, необхідних для початку переговорів про членство, а саме реформував Вищу раду юстиції, Вищу кваліфікаційну комісію суддів та Конституційний суд, а також ухвалив закон про ЗМІ та привів законодавство про боротьбу з відмиванням грошей у відповідність до стандартів FATF.

Водночас, ЄК вважає недостатнім посилення боротьби з корупцією. Очікувалося, що в рамках цього кроку Київ призначить нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.

Ще однією проблемою залишається надмірний вплив олігархів. Для її вирішення Україні потрібно ухвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів та зміцнити систему декларування активів.

Також Київ має продовжити реформу законодавства щодо нацменшин відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. ЄК наголошує на необхідності внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту.

Джерело: mind