Японія запустить у космос перший у світі дерев’яний супутник

Перший у світі дерев’яний супутник побудували японські дослідники, які заявили, що їхній крихітний кубоподібний апарат буде запущений ракетою SpaceX у вересні. Кожна сторона експериментального супутника, розробленого вченими Кіотського університету та лісозаготівельною компанією Sumitomo Forestry, має розмір лише 10 см.

Розробники очікують, що дерев’яний матеріал повністю згорить, коли апарат знову увійде в атмосферу – потенційно це дозволить уникнути утворення металевих частинок, коли відпрацьований супутник повернеться на Землю.

Ці металеві частинки можуть мати негативний вплив на навколишнє середовище і телекомунікації, заявили розробники, оголошуючи про завершення роботи над супутником у вівторок.

«Супутники, які не зроблені з металу, повинні стати мейнстримом», – заявив на пресконференції Такао Дої, астронавт і спеціальний професор Кіотського університету. Розробники планують передати супутник, виготовлений з деревини магнолії та названий LignoSat, космічному агентству JAXA наступного тижня.

За їхніми словами, у вересні він буде відправлений у космос ракетою SpaceX з Космічного центру Кеннеді на Міжнародну космічну станцію (МКС). Звідти супутник буде випущений з японського експериментального модуля МКС, щоб перевірити його міцність і довговічність.

«Дані з супутника будуть відправлені дослідникам, які зможуть перевірити наявність ознак деформації та те, чи зможе супутник витримати величезні перепади температури», – повідомила в середу AFP прессекретар Sumitomo Forestry.

Джерело: Root Nation