Японія – Росії: віддайте, що не ваше!

Уряд Японії висловив протест Росії у зв’язку з навчаннями російських збройних сил у водах біля спірного острова Ітуруп (найбільший острів серед Курильських островів).

Про це заявив генеральний секретар японського кабінету міністрів Кацунобу Като на пресконференції, повідомляє Укрінформ з посиланням на Kyodo News.

За словами Кацунобо Като, Японія 21 серпня отримала від російської сторони повідомлення про те, що біля узбережжя острова Ітуруп в територіальних японських водах з 26 по 29 серпня, а також з 13 по 17 вересня пройдуть стрільби.

«Ми висловили протест, заявивши, що це неприпустимо», – сказав Като.

Він додав, що тривалу територіальну суперечку щодо того, що Токіо називає північними територіями, які складаються з чотирьох островів, “необхідно принципово вирішити”, і що Японія буде “наполегливо” вести переговори з Москвою.

Як відомо, до 1945 року острів Ітуруп належав Японії і входив до складу префектури Хоккайдо. Наприкінці Другої світової війни СРСР порушив підписаний з японцями пакт про ненапад і окупував Ітуруп. З 1945 року де-факто ним керує Російська Федерація. Однак уряд Японії не визнає російського суверенітету над Ітурупом і вважає його своєю окупованою територією. Адміністративно острів входить до складу Курильського району Сахалінської області Російської Федерації. Японці традиційно відносять його до округу Немуро префектури Хоккайдо. Найпівнічніша точка Японії (згідно з їхньою позицією).

Також Японія оскаржує приналежність островів Кунашир, Шикотан і Хабомаї й наполягає на їх поверненні.