Японія планує запустити на орбіту дерев’яний супутник у 2024 році

Команда дослідників хоче вивести на орбіту дерев’яний супутник. Про це повідомляє Phys.org

Результати нещодавніх випробувань на борту Міжнародної космічної станції (МКС), під час яких різні породи деревини піддавалися впливу космічного вакууму, були підтверджені дослідницькою групою проєкту з Кіотського університету в Японії. Результати показали, що деревина є напрочуд стійкою навіть в умовах космічного простору.

Експеримент слугував попереднім дослідженням для міжнародного партнерства LignoSat, очолюваного Кіотським університетом, яке розробило дерев’яний супутник, запланований до спільного запуску Японським космічним агентством (JAXA) і NASA наступного року.

Щоб перевірити ці ефекти, невелика панель з трьома різними зразками деревини була запущена на МКС для розміщення на японському експериментальному модулі “Кібо”, де вона перебувала в космосі протягом десяти місяців у 2022 році. Дерев’яна панель була вилучена астронавтом Коїчі Ваката і повернута на Землю на борту вантажного космічного корабля CRS-26 Dragon компанії SpaceX.

З усіх протестованих порід деревини команда LignoSat вирішила продовжити реалізацію проєкту, використовуючи деревину магнолії через її відносно високу оброблюваність, стабільність розмірів і загальну міцність. Якщо деревина стане справді життєздатною альтернативою для виробництва супутників, вона має деякі потенційні переваги, порівнюючи з типовими металевими сплавами, що використовуються в сучасних конструкціях. По-перше, вона є більш екологічно чистою, з усякого погляду. Її легше, дешевше і чистіше виробляти, і вона набагато придатніша для утилізації, коли супутник закінчує свій життєвий цикл.

Дерев’яні супутники, найімовірніше, повністю згорять під час входження в атмосферу, і якщо якісь маленькі фрагменти деревини якимось чином переживуть вогняне занурення, вони легко розкладуться, хай би де на Землі вони не приземлилися.

Джерело: “Ліга.Новини”