Новий рік, првітання

Ялинка – красуня! Такої Київ не бачив мінімум 23 роки.

7 грудня у столицю доставили головний символ Нового року – 24-метрову живу і пухнасту ялицю, яку подарувала столиці влада Івано-Франківська.

Як пише «Сегодня», лісову красуню встановлять на Софійській площі 8 грудня.

Прикрашатимуть ялинку цілий тиждень, а в день Миколая – 19 грудня – відбудеться її відкриття.

Як розповіли організатори доставки, перевезення ялинки до Києва не обійшлося без пригод.

«Ми 12 годин вивозили ялинку з лісу. Було все: спочатку – дощ і бруд, а потім – різкий мороз і ожеледь. Пригод багато сталося. Суцільна містика, ніби місцевий лісовик старався!», – розповів Ігор Добруцький, президент компанії Folk Ukraine, що займається організацією свята на Софійській площі.

За його словами, спочатку зламався кран, яким повинні були вантажити ялинку на фуру: він зачепився за пень. Потім у фурі зламалися гальма: виявилося, шланги зносилися, а коли почали тягнути ялинку, то обірвався гак.

За словами Добруцького, 24-метрове дерево важить 12 тонн.

У підсумку ялинку довелося тягнути з лісу за допомогою вантажівки і лебідки, на що пішло ще дві години.

«Ялинка вийшла з лісу рівно опівночі, як у казці, але ми дуже задоволені результатом. Ялинка – красуня! Такої Київ не бачив мінімум 23 роки. По дорозі обійшлося без пригод. А везли ми її повільно – дорога слизька, а вантаж дуже великий і цінний», – додав Добруцький.

За його словами, коштує така красуня – від 7 до 11 тисяч гривень.

«Місцевий лісгосп заготовлює такі дерева на дрова і для виготовлення меблів. А нам її подарував мер Івано-Франківська: ми витратилися лише на доставку її до столиці. Кияни вже втомилися від штучних дерев і пластикових конусів за мільйони гривень», – підсумував Добруцький.

Ялинку на Софійській площі поставлять у спеціальну конструкцію-стакан з металу і бетону вагою більше 60 тонн.

«Під деревом буде крижана гірка для дітей. Прикрашати ялинку будемо тиждень: три дні піде, щоб повісити всі іграшки, адже їх буде більше трьох тисяч. Як мінімум один день займе встановлення маківки і всієї святкової ілюмінації», – розповіла куратор проекту Надія Тутенко.

Ялинка буде прикрашати Софійську площу до Водохреща, 19 січня.

Після цього її «корисно» утилізують.

«Ми хочемо, щоб ялинка принесла користь. Після свят ми плануємо розпиляти її стовбур (діаметр – 54 см) на невеликі кружки-полінця. Їх вийде близько 500 штук. Ці кружечки можна пофарбувати або покрити лаком і повісити на стіну. А можна зробити на їх основі годинник, підставку для кухні, картину», – розповів Дробруцький.

Він додав, що 21 січня планується провести аукціон, і продати ці кружечки по 1000 гривень кожен, а виручені гроші спрямувати у дитячі будинки.

«Людина, яка купить кружечок від головної ялинки країни, зможе вибрати дитячий будинок, куди підуть її гроші. Ми увічнимо кожного, хто захоче допомагати дітям», – підсумував Добруцький.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply