Якими будуть наслідки теплої зими?

Зима в Україні через аномальне тепло і відсутність опадів може бути небезпечною. Погода взимку 2020 стала не лише найтеплішою за останні сотні років, але й найсухішою за попередні півстоліття. Така ситуація може призвести до серйозних гуманітарних проблем в Україні.

Метеорологи пояснили, чим загрожує аномальна зима. Фахівці відзначають, що весь 2019 рік був одним з найбільш сухих за весь період наукових спостережень за погодою. Агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко зазначила, що останні хороші опади були в Україні у першій половині липня минулого року.

Фахівець запевняє, що якщо тепла зима є безсумнівним плюсом, то відсутність опадів може серйозно позначитися на врожаї 2020 і як наслідок слід чекати подорожчання ключових харчових продуктів.

“В Україні умовно п’ятий місяць осені. Восени посів відбувався в сухий ґрунт, а це несприятливі умови. Тому подовження осені сприятливо для подальшого стану посівів. Вони трохи підросли, вкоренилися”, – зазначає Адаменко.

Водночас відсутність опадів, а отже і швидке підсихання ґрунту може привести до випадання рослин. А на тлі зимового тепла і відсутності опадів стан рослин погіршиться. Метеоролог сподівається, що ситуацію можуть виправити опади у березні, а ще краще — у лютому.

Крім того, річки та озера України страждають від маловоддя. Метеоролог зазначила, що такого явища в Україні давно не було і всі процеси, які відбуваються в кліматі, неприродні. Однак, згідно з прогнозами синоптиків до кінця січня істотних опадів чекати не варто.

Джерело: https://znaj.ua/society/290192-tepla-zima-ne-prichina-dlya-radosti-sinoptiki-nalyakali-ukrajinciv-nebezpechnimi-naslidkami