Яку зброю отримає Україна від США після джавелінів

Завдяки поставкам “Джавелінів” ЗСУ підвищили свою боєздатність. В 2019 році Україна в рамках безпекової допомоги може від США отримати ще й системи ППО.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.

Згідно з планом про передачу Україні летального озброєння, узгодженого в 2017 році, США нам повинні були передати снайперські гвинтівки, протитанкові комплекси “Джавелін” і ППО. Гвинтівки й ПТРК ми вже отримали. Швидше за все, у 2019 році нам нададуть ППО. Це переносні “Стінгери” ближнього радіусу дії, – зауважує Жданов.

За словами військового, передані нам цього року “Джавеліни” коштували 47 мільйонів доларів. Заплановані на 2019 рік 50 мільйонів доларів на летальну зброю – це близько 40 комплексів “Стінгер” плюс комплекти ракет. Водночас експерт підкреслює: хоча наразі “Джавеліни” зберігаються на складах, у випадку бойових дій це майже стовідсоткове знищення ворожих цілей.

Якщо почнуться активні бойові дії на Донбасі, то 210 ракет “Джавелін” – це 210 знищених бронецілей. На Донбасі є близько 700 танків противника, і 210 будуть знищені одразу, – наголосив Олег Жданов.

Що стосується ще 200 мільйонів доларів, то, зазначає експерт, вони підуть на військово-технічну допомогу. Це буде, наприклад, американська військова форма, яка не горить і не плавиться. Бронежилети, каски, спорядження, аптечки, кровоспинні пакети, сюди ж входить і робота інструкторів.

http://visnyk.kiev.ua/wp-admin/post-new.php