Якщо батареї не гарячі

Киянам нагадали, що робити, якщо у квартирах прохолодно.

Сайт КМДА дає такі поради. Опалення повинно відповідати стандартам надання послуг, що закріплені Постановами КМУ № 630 від 21 липня 2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення…»  та № 151 від 17 лютого 2010 р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунків…», в іншому разі треба звертатись до постачальника з вимогою відновити належне обслуговування та провести перерахунок розміру плати.

Стандарти опалення

  • температура повітря в житлових приміщеннях має становити 18°C та 20°С у кутових кімнатах;
  • виняток можуть складати відхилення протягом 12 годин на добу раз на місяць;
  • якщо показники нижчі, громадяни мають право на перерахунок сплати за послуги після звернення до свого постачальника опалення для обстеження приміщення.

Правила перерахунку

  • перерахунок проводиться тільки якщо у вас немає теплових лічильників та належним чином утеплене житло;
  • перегляд суми до сплати проводиться тільки після звернення до постачальника послуги зі складанням відповідних документів за результатами обстеження квартири;
  • сума за централізоване опалення буде знижена на 5% за кожний градус відхилення від норми (при зниженні температури з 18°C до 12°C у житлових приміщеннях та з 20°C до 14°C – у кутових);
  • якщо ж температура нижча 12°C в житлових приміщеннях та 14°C у кутових відповідно – плата не нараховується.

Для перерахунку платежу за опалення для клієнтів КП “Київтеплоенерго” слід звернутись до центрів обслуговування та залишити заявку на обстеження, після чого буде проведено заміри та складено акт-претензію про неналежне надання послуг.

Джерело: https://vechirniy.kyiv.ua/news/kyyanam-radyat-zvertatysya-yakshcho-batarei-ne-haryachi