Які запахи найбільше приваблюють комарів, з’ясували вчені

Біологи з Університету Джона Хопкінса (США) з’ясували, які категорії людей найбільше схильні до укусів комарів. Дослідження опубліковано у журналі Current Biology.

За малярійними комарами Anopheles gambiae біологи спостерігали у Замбії. Вони облаштували криту сітчасту арену з повітроводами, що ведуть до неї, із розставлених зовні наметів. У цих наметах спали добровольці.

Запах тіл і речовин, що видихаються, потрапляв на розташовані в арені подушечки, розігріті до +35 градусів і імітуючі людську шкіру. На арену випускалося 200 комарів.

«Ми встановили, що комарі Anopheles gambiae вважають за краще приземлятися на розставлені візуальні цілі, нагріті до температури шкіри людини, в нічний час, коли їх приваблюють викиди вуглекислого газу, що відображають присутність великої людини, – з’ясували дослідники. – Запах тіла людини для них кращий, ніж запах CO2, і запах однієї людини кращий, ніж запах іншої».

Так, комахи віддавали перевагу запаху карбонових кислот – маслянистих виділень, що зволожують та захищають шкіру. Вони містяться в деяких сирах, а запахи шавлії та евкаліпту їх відлякували. Таким чином, вибір комарів залежав, зокрема, від раціону людей.

Отримана інформація дозволить удосконалити пастки та репеленти, вважають біологи.

Довідка lenta.ua

Комар – найбільш смертоносна істота на Землі. Щороку від укусів цих комах (точніше, їхніх наслідків) гинуть 700 тисяч людей. Причинами смерті, як правило, стають лихоманка денге та жовта лихоманка – хвороби, що переносять комари.

Джерело: lenta.ua