Які європейські міста зголосилися допомогти у відбудові Київщини

Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України. Від АМУ документ підписав мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Від Конгресу – його Президент Леендерт Вербек.

Також АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Національною спілкою архітекторів України. Підписання документів відбулося під час форуму «Відродження України – відродження громад», який відбувся в столичній мерії, повідомляє КМВА.

Так, за словами голови АМУ, вже є європейські країни та міста, що заявили про підтримку конкретних українських міст у їхній відбудові та відновленні.

Гданськ, наприклад, готовий допомагати Маріуполю, Малага та Плотськ – Житомиру, Гамбург – Києву, Вільнюс – Бородянці, Бонн – Ірпеню, Бергамо – Бучі, Йокогама – Одесі, Нью-Йорк, Бостон, Нюрнберг – Харкову. Тайвань спрямовує кошти на відновлення інфраструктури п’яти українським містам – Харкову, Чернігову, Миколаєву, Запоріжжю та Сумам.

Також мер Києва висловив сподівання, що звернення України та звернення європейських друзів щодо підтримки України в отриманні статусу кандидата на членство в ЄС сприятиме ухваленню такого рішення вже в липні цього року.

Джерело: “Великий Київ”