Які теми підніматиме Україна під час головування на безпековому Форумі ОБСЄ?

Україна запланувала понад 20 заходів, Центральними темами, які підніматиме Україна у період свого першого головування на Форумі ОБСЄ з безпекового співробітництва, буде російська агресія, гібридна війна проти України та мілітаризація окупованого Криму. Загалом Україною заплановано понад 20 заходів, повідомив «Укрінформу» заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок.

«На період Українського головування на Форумі ОБСЄ з безпекового співробітництва, яке триватиме до серпня, ми запланували понад 20 заходів. Цілком очевидно, що однією з центральних тем Українського головування на ФБС буде російська агресія та гібридна війна проти України, порушення Росією міжнародних зобов’язань, незаконна мілітаризація Кримського півострова», — сказав Божок.

Він нагадав, що Україна вперше в історії головуватиме на Форумі ОБСЄ з безпекового співробітництва, до складу якого входять усі 57 держав-учасниць ОБСЄ. Держави-учасниці ОБСЄ отримують можливість головувати на Форумі в середньому раз на двадцять років.

Заступник міністра пояснив, що безпековий Форум — це єдиний консультативний орган ОБСЄ, уповноважений розглядати питання військово-політичного виміру діяльності Організації з метою зміцнення військової безпеки та зменшення ризиків конфліктів в Європі.

«Форум має виключне значення для реалізації заходів зміцнення довіри і безпеки у військовій галузі, обміну військовою інформацією та проведення інспекційної діяльності між державами- учасницями ОБСЄ, виконання ними Кодексу поведінки з військово-політичних аспектів безпеки. Форум також займається питаннями контролю над озброєннями, нерозповсюдження зброї масового знищення, розмінування та надає практичну допомогу в боротьбі з незаконним обігом озброєнь», — акцентував Божок.

Він зазначив, що через спалах пандемії роботу Форуму було заблоковано. Водночас, завдяки активній взаємодії України та наразі головуючої в ОБСЄ Албанії вдалося відновити його роботу. «Вперше в історії вона здійснюватиметься в онлайн режимі. 29 квітня 2020 року відбудеться перше пленарне засідання Форуму під головуванням України, на якому з програмною промовою виступить міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба», — поінформував дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, 20 квітня Україна перебрала від Туреччини чотиримісячне головування у Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ. Україна буде першою, яка головуватиме у Форумі в онлайн режимі, з урахуванням ситуації пов’язаної з пандемією коронавірусу COVID-19.

Українське головування зосередить увагу держав-учасниць на необхідності відновлення повного та сумлінного дотримання основоположних принципів ОБСЄ та норм міжнародного права, важливості подальшої спільної роботи над удосконаленням політико-військового інструментарію Організації в умовах нових викликів та загроз та стрімкого технологічного розвитку у військовій сфері.

До пріоритетних питань розгляду пленарних засідань увійдуть сучасні виклики регіональній та міжнародній безпеці, насамперед, гібридні загрози, мілітаризація та перешкоджання судноплавству в Азово-Чорноморському басейні, та низка інших питань у рамках мандату Форуму, зокрема, легких озброєнь та стрілецької зброї, виконання резолюцій РБ ООН 1540 (нерозповсюдження зброї масового знищення) та 1325 (роль жінок у питаннях миру та безпеки).

Джерело: https://sprotyv.info/news/stalo-vidomo-yaki-temi-pidnimatime-ukraina-pid-chas-golovuvannya-na-bezpekovomu-forumi-obsie