Які продукти заборонено вживати разом із ліками: ТОП 3

Ми звикли, що поруч із ліками необхідно напихатись вітамінами, зокрема у свіжому вигляді. Що ж кажуть на це лікарі?

Уникайте таких поєднань
Зокрема, фахівці не радять разом з ліками їсти цитрусові, бо вони впливають на метаболізм статинів, бета-блокаторів і навіть анальгетиків, пишуть vistanews. Фермент, що міститься в апельсинах і грейпфрутах, провокує збереження активності препарату значно довше, ніж це потрібно. Відтак, це може призвести до передозування.

Крім цього, кажуть вчені, речовини, що є в соці грейпфрута або апельсина, порушують роботу транспортних молекул, унаслідок чого в клітини потрапляє занадто багато або навпаки замало лікарського препарату.

Не варто вживати також сир, який містить в собі тирамін, що в свою чергу підвищує тиск. Лікарі не радять їсти сир під час курсу антидепресантів, адже це може позначитися на ефективності препарату.

Банани – всім відоме джерело калію, який важливий для нормального функціонування серця і м’язів. Недостача або надлишок цього елемента може призводити до серйозних наслідків. Люди, які страждають на гіпертензію, часто приймають препарати, які пригнічують роботу ангіотензинперетворюючого фермент, а калій тільки підсилює ефект і може його підвищити, що негативно позначиться на здоров’ї людини.