Які пісні про Київ варто згадати на День народження столиці

Про Київ написано чимало пісень, і щира любов до нашого міста відчувається в кожному рядку – ми обрали три головних хіта про столицю України.

1. «Як тебе не любити, Києве мій!».

Ця пісня була складена композитором Ігорем Шамо і поетом Дмитром Луценком на замовлення Міністерства культури УРСР. Час підганяв, і автори склали шедевр буквально за одну ніч. Сама фраза «Як тебе не любити, Києве мій!» була взята не абиде – легенда свідчить, що Шамо і Луценко почули її в розмові випадкових перехожих, гуляючи по залитим сонцем пагорбах над Дніпром. А в ту саму ніч, коли створювався цей музичний пам’ятник Києву, було викурено не одну пачку міцних цигарок і випито безліч філіжанок чаю з лимоном.

2. «Київський Вальс».

Пісня теж була складена за замовленням – але на цей раз не держави, а студентів Київського медінституту. Саме вони в листі звернулися з проханням до композитора Платона Майбороди і поета Андрія Малишка написати пісню про квітучий Київ. Майбутні лікарі хотіли почути щось, що нагадувало б їм про місто, коли вони роз’їдуться по всьому Союзу.

3. «Киянка».

А ось ця пісня взагалі могла не з’явитися на світ. Історія про кохання молодої людини до заміжньої киянки спочатку була забракована автором-виконавцем Гаріком Кричевським. Але, тим не менше, завдяки помилці техніка «Киянка» все-таки з’явилася в альбомі, а через кілька днів після виходу записи вона вже звучала з кожного кіоску.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply