Яка частина Землі стане першою жертвою змін клімату на планеті?

Сполучені Штати Америки ризикують втратити найбільший і при цьому малонаселений штат – Аляску. На думку американських вчених, вона стане жертвою змін клімату на планеті.

Як повідомляють Cikavosti, розрахунки фахівців свідчать, що Аляска швидше всіх інших територій Землі прогрівається.

Згубному для штату процесу сприяє також велика кількість опадів, які можна спостерігати там в останні десятиліття.

Через температурний стрибок відбудеться прискорене танення вічної мерзлоти. Згідно з прогнозами, до кінця XXI століття її поверхневі прояви повністю зникнуть на 24%. Вже зараз відколювання її арктичних морських льодів в середньорічних показниках досягли 4,1%, а по мірі потепління цифра буде тільки збільшуватися.

На настільки істотні зміни відреагує і дика природа Аляски. Масштабне танення льодовиків викличе численні лісові пожежі, після чого відбудеться порушення системи водопостачання. Люди страждатимуть від інфекційних захворювань, яких раніше в цьому регіоні не було. Вчені також припускають, що все йде до того, що населення регіону поїде.

Нагадаємо, експерти з Фонду дикої природи (WWF) та Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату дійшли до висновку, що Земля швидкими темпами наближається до екологічної катастрофи. А ми – останнє покоління, яке ще може щось змінити, темпи змін у природі, на жаль, досягли свого піку.

Фахівці кажуть, якщо у найближчі 10 – 12 років не вжити необхідних заходів, 2050 рік стане точкою неповернення для людства, глобальне потепління зупинити вже не зможуть. На планеті збільшаться ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей.

Раніше Всесвітній фонд дикої природи (WWF) заявляв про шосту хвилю масового вимирання тварин на планеті. Це перша хвиля загибелі, яку викликали не природні катаклізми, а діяльність людини. Так, починаючи з 1970-х років людство знищило 60% видів ссавців, птахів, рептилій і риб на планеті. Фото тварин, які вимерли вже в XXI столітті.

https://zik.ua/news/2018/11/30/zminy_klimatu_vcheni_povidomyly_yaka_chastyna_zemli_stane_pershoyu_zhertvoyu_zmin_1459425