Як заробити подорожуючи

Чимало хто мріє про довготривалі мандри та захоплюючі подорожі. Але не всі мають на це час та кошти. Одні просто звикають жити без цього, а інші навчились поєднувати відпочинок та заробляння грошей. Якщо і ви зацікавлені оволодіти такою навичкою, ми пропонуємо вашій увазі 5 найкращих способів, які допоможуть вам не тільки гарно проводити час, розвиватись духовно, збагачувати світогляд та насолоджуватись життям, а ще й отримувати фінансову складову.

Спосіб 1. Подорожуємо і викладаємо мови

Тож, перший спосіб заробити подорожуючи − викладати англійську мову в Китаї та в інших країнах Азії, в Латинській Америці та на Близькому Сході. Все що вам потрібно − знання англійської мови на досить пристойному рівні та плата за участь в програмі.

Такий варіант підходить і для студентів, адже стаж та досвід неважливий. Звісно, певні країни краще беруть на роботу викладачів з англомовних країн, але винятки є. Тож, викладати, заробляти і подорожувати не складно, адже вам допоможуть влаштуватись на новому місці та й зарплатня буде прийнятна.

Спосіб 2. Працюємо на фермах

Існує безліч програм, за допомогою яких можна безкоштовно жити і харчуватися у подорожі. Хоча це не є способом безпосереднього заробітку, але ви зможете суттєво скоротити витрати на подорож. Найпопулярніша зараз − WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms). Дана програма спеціалізується на наданні робочих місць на фермах, де люди працюють по 5-6 один на добу та живуть, харчуються за рахунок фермера.

Єдині витрати при такому способові − квитки на перельоти та за членський квиток в програмі.  Таким чином, якщо ви не цураєтесь роботи в с/г галузі, то матимете класну можливість побачити світ, подорожуючи з ферми на ферму. Таких програм багато, тож вибрати до душі  буде легко.

Спосіб 3. Робота для фотографів

Третій варіант заробітку під час подорожі − фотограф на замовлення. Дуже часто великі круїзні лайнери замовляють фотографів на весь тур. Тож, це гарна можливість заробити, та ще й побачити ті місця, за які люди заплатили декілька тисяч доларів.

Втім, такий заробіток під час мандрів буде не дуже великим − приблизно 1000$, але все залежить від ваших навичок, вмінь та якості апаратури. Крім лайнерів, можна фотографувати й виїзні весільні церемонії, які все частіше проводять в екзотичних країнах та на екзотичних курортах, можна знімати підводний світ тощо.

Спосіб 4. Робота для блогера

Чимало хто зараз заробляє віддалено за допомогою блогів з туристичною спеціалізацією. Блогери відвідують країни та пишуть статті про них, про специфіку культури, традицій, пишуть відгуки про визначні місця та складають зручні маршрути для туристів. Але це заняття дуже важко перетворити на дохід. Адже конкуренція велика, підписників знайти важко, та ще й на початку потрібно вкладати кошти у розвиток блогу. А дуже часто прибутки не скоро з’являються, а ще частіше вся ця затія перетворюється на фіаско. Але, звісно, ризик варта штука, адже, хто не ризикує, той не живе на повну!

Спосіб 5. Станьте туристичним гідом!

І на найбільш вдалий спосіб заробляти подорожуючи − робота туристичного гіда. І це вже дійсно буде роботою під час подорожі. Така робота вимагає зусиль  фізичної активності та вміння спілкуватись з людьми.

До того ж, вам потрібно бути завжди добрим та готовим допомогти, щирим та усміхненим, адже туристи зараз дуже вибагливі. Існують і недоліки такої праці − найчастіше робота гіда неофіційна, тож і дохід буде нестабільним. Але якщо працювати серйозно з професійним підходом, то за декілька років вас можуть забрати до великих компаній, які працюють в туристичній сфері.

Тож, експериментуйте та не стійте на місці. Пам’ятайте, життя надто коротке, щоб прожити його нудно!