Як залишити “старий” паспорт? ЦНАП знає як!

Кожного дня до Центрів надання адміністративних послуг у місті Києві звертаються десятки людей для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток при досягненні 25- чи 45-річного віку.

При цьому переважна більшість з них не володіє інформацією щодо того, чи підлягає паспорт у вигляді книжечки обов’язковому обміну на ID‑картку, що зумовлює появу додаткових запитань.

У зв’язку з цим хочемо наголосити, що якщо ви бажаєте залишити паспорт у вигляді книжечки, необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг за своїм місцем реєстрації для вклеювання фото протягом місяця після досягнення 25- та 45-ти років. У випадку протермінування вам доведеться оформлювати ID-картку.

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 обмін паспорта здійснюється у разі:

1) зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

2) отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);

3) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

4) закінчення строку дії паспорта;

5) непридатності паспорта для подальшого використання;

6) якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;

7) наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Джерело: ЦНАП Святошинського району.