Хліб в Києві подорожчає

Незважаючи на хорошу врожайність зерна в минулому сезоні, ціна на хлібо-булочні вироби продовжує підніматись.

Так, ПАТ «Київхліб» оголосило про подорожчання трьох видів хліба. Виробники посилаються на збитковість підприємства, однак, за словами незалежних аудиторів, подорожчання можна було б уникнути, якби держава сприяла випіканню хліба за нижчою собівартістю.

«Ми запропонували послабити контроль за ціноутворенням, спрямувавши підприємства на природну конкуренцію. Крім того, акцентували на необхідності відмінити Постанову КМУ від 27 серпня 2014 року № 381, якою було скорочено обсяги постачання борошна пекарям за пільговими цінами від Аграрного фонду (державна спеціалізована бюджетна установа, уповноважена провадити цінову політику в агропромисловій галузі економіки України). Це б значно полегшило фінансовий тиск на виробників, дало можливість знизити ціну на основні види хліба на 10-15%», – розповідає фахівець «Публічного аудиту» Андрій Андрущенко.

Натомість, за словами аудитора, держава збільшує кількість експортованого зерна замість контролю та збереження вартості такого стратегічного продукту, як хліб.

Джерело:Рідна країна

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply