Визначальним чинником відносин ЄС із Китаєм стане позиція Пекіна щодо війни РФ проти України – глава Єврокомісії

Відносини Євросоюзу з Китаєм визначатиме позиція Пекіна щодо війни РФ проти України. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 30 березня, виступаючи в Європейському політичному центрі з промовою, присвяченою відносинам ЄС із Китаєм. Текст мови опублікували на сайті Єврокомісії.
“Наші відносини з Китаєм є одними з найскладніших і найважливіших у світі. І те, як ми із цим впораємося, стане визначальним фактором нашого майбутнього економічного добробуту та національної безпеки”, – заявила вона.

За словами Фон дер Ляєн, відносини ЄС із Китаєм “занадто важливі, щоб наражати їх на ризик через те, що ми не можемо чітко встановити умови здорової взаємодії”.

“Протягом певного часу ми фіксували дуже навмисне посилення загальної стратегічної позиції Китаю. І тепер це супроводжувалося посиленням дедалі впертіших дій. Про це нагадали минулого тижня в Москві під час державного візиту президента Сі [Цзіньпіна]. Президент Сі аж ніяк не лякається звірячого і незаконного вторгнення в Україну, він підтримує свою “безмежну дружбу” з [президентом РФ Володимиром] Путіним”, – сказала вона.

За словами очільниці Єврокомісії, динаміка відносин між Китаєм і Росією змінилася.

“Із цього візиту стає зрозуміло, що Китай розглядає слабкість Путіна як спосіб посилити свій вплив на Росію. І зрозуміло, що баланс сил у цих відносинах, який протягом більшої частини минулого століття сприяв Росії, тепер змінився на протилежний. Найпоказовішим було звернення президента Сі до Путіна на сходах перед Кремлем, коли він сказав: “Просто зараз відбуваються зміни, схожі до яких ми не бачили вже 100 років. І ми разом просуваємо ці зміни”, – заявила фон дер Ляєн.

Вона наголосила, що як постійний член Ради Безпеки ООН, Китай зобов’язаний захищати принципи та цінності, що лежать в основі Статуту ООН і відігравати конструктивну роль у просуванні справедливого миру.

“Але цей мир може бути справедливим лише у тому випадку, якщо він заснований на відстоюванні суверенітету і територіальної цілісності України. Україна визначить умови справедливого миру, що потребує виведення військ вторгнення. Будь-який мирний план, який фактично закріпив би російські анексії, просто нежиттєздатний. Ми маємо бути відвертими у цьому питанні. Те, як Китай і далі взаємодіятиме з путінською війною, стане визначальним фактором для розвитку відносин між ЄС і Китаєм”, – сказала вона.

 

Джерело: “Гордон”