Виставка скляних скульптур відкрилась у музеї декоративного мистецтва

20180313 Riga. Anda Munkevica. Stikla maksla. Foto / Ilmars Znotins

Серію скульптур зі скла представила у столиці мисткиня з Риги Анда Мункевіца. Про експозицію та її приховані сенси  розповіла завідувачка науково-експозиційного відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва Ольга Новодершкіна.

За задумкою авторки, чорні коні — мужні та енергійні, з внутрішньою силою до руйнівної емоції, конструктивним чоловічим розумом, вічним пошуком нового та незнаного неспокійного духу. Основний мотив творчості ходожниці — роздуми про життя про стримані емоції та почуття людини в повсякденному житті і в суспільстві.

Розповідає завідувачка науково-експозиційного відділу Національного музею українського народного декоративного мистецтва Ольга Новодершкіна:

“Для Анди “Чорні коні” — це дух, це пошук чогось нового, це такі сучасні об’єми з чорного скла, поверхня яких глянцева, блищить, але місцями вона матова, вона начебто поглинає все. Серед цих чорних об’ємів є один прозорий білий, і він лежить. Все має свій початок і кінець. І от всі стадії цього життя думки, життя духу вона виразила в своїх об’ємах”.

Анда Мункевіца — відома латвійська мисткиня, працює зі склом, професійна художниця, активно подорожує світом, навчається новому на міжнародних симпозиумах у різних країнах.

Роботи Анди — монументально масштабні, адже вона бездоганно володіє технікою і технологіями, зауважує Ольга Новодережкіна.

Виставку “Чорні коні” можна побачити у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, триватиме вона до 5 жовтня.