Виставка «Дарую Києву. Серж Лифар»


21 грудня в Музеї української діаспори відкриється виставка «Дарую Києву. Серж Лифар». Широкому загалу будуть представлені вибрані експонати з приватної колекції Сержа Лифаря, які, згідно його волі, нещодавно були передані до Києва зі Швейцарії. Через тридцять один рік по смерті Сержа Лифаря до рідного міста видатного хореографа надійшло понад 400 унікальних видань, рукописів, листів, документів.

Експонати, доступні для перегляду, мають не лише неабияку меморіальну цінність, пов’язану з постаттю знаменитого танцівника. Вагому частину зібрання складають книги та рукописи унікальної історичної та мистецької ваги, які увійдуть в золотий фонд культурної спадщини України. Це, зокрема, видання з особистої колекції Лифаря: стародруки ХVII – XVIII століть, прижиттєві видання класиків світової літератури – О.Пушкіна, Є.Баратинського, О.Блока, З.Гіппіус, а також рукописи творів Д. Мережковського. Одним із найцікавіших експонатів є рідкісна книга «Чигиринський Кобзар і Гайдамаки», видана в 1844 р. в Петербурзі, – друге прижиттєве видання творів Т. Шевченка. Ще однією окрасою колекції є паризькі видання праць самого Лифаря різних років, авторський примірник автобіографічної книги Лифаря «Страдные годы» у трьох томах, а також два авторські макети книг «Дягилев» і «С Дягилевым».

Це зібрання – вже другий подарунок від видатного артиста та його дружини, графині Ліліан Алефельд, рідному місту. Раніше до Києва вже була передана значна колекція особистих архівів та бібліотеки Лифаря. Частина цих матеріалів представлена в постійно діючій меморіальній експозиції хореографа в Музеї української діаспори. Нові експонати, представлені на виставці «Дарую Києву. Серж Лифар» доповнять і розширять існуючу меморіальну експозицію в музеї.

Відкриття виставки відбудеться 21 грудня, о 15:00, за адресою:Музей української діаспори, вул. Московська, 40б. за участі юних танцівників Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря. Вхід на відкриття вільний.

Виставка триватиме до 25 березня 2018 р. Вхід за квитком на постійну експозицію музею.

Тел. для довідок: (044) 280 6418

Джерело: https://vechirniykiev.com.ua/news/vystavka-daruyu-kyyevu-serzh-lyfar