Видворення дипломатів обвалило вартість російських акцій відразу на $3,4 млрд

Російський фондовий ринок обвалився на торгах у понеділок на тлі безпрецедентного в історії дипломатичного демаршу, в результаті якого з країн Заходу будуть видворені щонайменше 139 співробітників російських дипмісій.

Як повідомляє finanz.ru., за підсумками сесії індекс МосБіржі обвалився рекордно з травня минулого року (на 1,95%), а компанії, що входять до нього, сумарно подешевшали на 193 мільярда рублів або близько 3,4 млрд долларів.

Індекс РТС, що відображає валютну ціну найбільших російських корпорацій, схуд на 4,2 млрд доларів за добу і завершив торги на мінімальні з 14 лютого позначці (1230,96 пунктів).

Зниження котирувань почалося з перших же хвилин сесії і різко прискорилося близько 16.00 мск, коли США, Канада, 14 країн Євросоюзу, а також Україна і Албанія оголосили про синхронну висилку російських дипломатів у відповідь на отруєння в Солсбері екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля, проти якого, за даними британських спецслужб, був застосований нервово-паралітичний газ російського виробництва.

Гонку вниз очолили акції держбанків: папери ВТБ обвалилися на 4,3%. Сбербанк подешевшав на 2,67%, на 2,63%, подешевшав “Газпром”, акції “Роснафти” просіли на 2,05%, “Норнікеля” – на 2,25%.

«Аргумент»