Вибори у Раду: новий склад парламенту буде іще більше фрагментований

Результати соціологічних досліджень щодо парламентських та президентських вподобань українців є незрозумілими. Адже в Україні відсутні партії, натомість існують лише лідерські політичні проекти. Однак, уже із впевненістю можна сказати, що наступний склад Верховної Ради буде іще більш фрагментований, ніж нинішній.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Богдан Бондаренко.

Він підкреслив: в Україні є лідерські політичні проекти, натомість партій, як таких, немає. Тому й незрозуміло, чому соціологія дає такі різні результати на парламентських і президентських виборах.

«Та конкретно по партіях бачимо, що отримаємо ще більш роздроблений і фрагментований парламент, навіть при умові вводу туди 225 мажоритарників», – вважає Бондаренко.

Він зауважив: щоб усі ці депутати-мажоритарники зайшли в парламент та могли суттєво впливали на розклади, чинний Президент повинен зберегти владу. Адже їм допомагали із 2016 року.

«Якщо ж президент зміниться, варіант розкладу сил на мажоритарних округах буде ще цікавішим, ніж у партій», – підкреслив Богдан Бондаренко.

У свою чергу політичний консультант Андрій Вальчишин зазначив: справді рейтинг партій прив’язаний до рейтингу першої особи у ній.

«Тому багато людей беруть участь у президентській виборчій кампанії без шансу перемогти, але з тим, щоб підвищити свою значимість на парламентських виборах», – зауважив Вальчишин.

Однак, на його думку, в українському контексті саме рейтинг підтримки партій є «адекватніший». Мовляв, коли людина думає про партію, зважує і на діяльність її представників.

«Вона думає, хто ж з цієї партії на місці, що вони зробили. Тому це дуже хороший індикатор, який може збалансовувати сплески підтримки чи непідтримки по персоналіях. Тому це теж потрібно враховувати та звертати увагу», – наголосив Андрій Вальчишин.

https://zik.ua/news/2019/02/01/vybory_u_radu_novyy_sklad_parlamentu_bude_ishche_bilshe_fragmentovanyy__1500791