Вулкан в Антарктиді щодня викидає в атмосферу золото на $6 тисяч

Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють “золоті викиди” у 6 тисяч доларів.

Як розповіли у виданні, гора Еребус, яка разом з островом Десепшн є єдиним зі 138 діючих вулканів Антарктиди, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить близько 80 грамів кристалізованого золота.

Присутність дорогого пилу було зафіксовано на відстані майже 1000 км від найпівденнішого лавового виверження планети, вершина якого знаходиться на висоті 3000 км.

Згідно з даними Обсерваторії Землі Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, золото – лише одна з багатьох речей, що вивергаються з Еребуса.

“Він регулярно викидає шлейфи газу і пари, а іноді вивергає кам’яні породи”, – йдеться в повідомленні NASA.

Зазначається, що газоподібний і твердий вміст вивергається внаслідок вивержень помірної інтенсивності.

“Еребус безперервно вивергається принаймні з 1972 року”, – розповів Конор Бекон з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

За його словами, Еребус також відомий тим, що в одному з його вершинних кратерів є “лавове озеро”, утворене розплавленим матеріалом на його поверхні.

“Насправді це досить рідкісне явище, оскільки для того, щоб поверхня ніколи не замерзала, необхідні дуже специфічні умови”, – зауважив учений.

Джерело: “Букви”