Всеукраїнський перепис населення відклали на два роки

Всеукраїнський перепис проведуть у 2023 році. Такі заходи вжили через карантин. Перепис населення мав відбутися у 2021 році, але через карантин і фінансові обмеження його відклали.

Про це повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов.

За попередніми розрахунками, проведення перепису потребує 7 260 мільярдів гривень. Приблизно 70% від цієї суми складає зарплата для тимчасового персоналу для перепису. А для перепису необхідно залучити приблизно 98 тисяч людей.

Цей Всеукраїнський перепис має надати об’єктивну інформацію про кількісний та якісний склад населення загалом та на всіх рівнях адміністративно-територіального устрою. Його результати використовуватимуть для формування економічної та соціальної політики країни.

Крім того, Кабмін, Держслужба статистики України та Фонд ООН щодо народонаселення підписали заяву про створення робочої групи для перепису 2030 року. Ця група розроблятиме проєктний документ для переходу України від традиційного перепису населення до перепису за реєстрами, пише Громадське.

На думку Немчінова, перепис населення за реєстрами дозволить зменшити фінансові витрати, скоротити терміни проведення перепису, зменшить навантаження на респондентів, а також дасть змогу проводити перепис частіше, ніж раз на 10 років.

Джерело: 7 днів