Восьмитонна космічна станція впаде на Землю

Перша китайська орбітальна станція «Тяньгун-1» невдовзі припинить балістичне існування на орбіті

Американські та європейські фахівці уточнили час припинення балістичного існування на орбіті і входу в щільні шари атмосфери першої китайської орбітальної станції «Тяньгун-1». Як повідомляє американський спеціалізований сайт, який користується даними Системи контролю космічного простору США, згідно з прогнозом, який буде постійно уточнюватися, це станеться орієнтовно 10 квітня, передає Інтерфакс.

У цей день незгорілі в щільних шарах атмосфери уламки станції, маса якої становить 8.5 тонн, можуть досягти поверхні Землі.

Європейське космічне агентство (ЄКА) в своєму прогнозі дає тимчасове «вікно», коли може відбутися ця подія – з 25 березня по 17 квітня.

Точність прогнозу часу і місця можливого падіння уламків станції, що має в міжнародному каталозі номер 2011-053А, в американському – 37820, буде підвищуватися в міру наближення цієї дати. На сьогодні відомо, що загроза падіння незгорілих в щільних шарах атмосфери уламків станції існує для районів, що географічно лежать між 43 градусами південної широти і 43 градусами північної широти.

Орбітальна станція «Тяньгун-1» була запущена 29 вересня 2011 року. За час перебування на орбіті вона прийняла дві пілотовані експедиції.

https://mind.ua/news/20182578-stalo-vidomo-koli-vosmitonna-kosmichna-stanciya-vpade-na-zemlyu