Власенко розповів, як «хитрують» суди, щоб залишити Тимошенко за ґратами

Вищий спецсуд абсолютно незаконно створює перешкоди Юлії Тимошенко, що намагається передати скаргу до Верховного Суду України про скасування вироку по газовій справі. Про це на прес-конференції заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

Мета такої поведінки Вищого спецсуду – дуже проста – адже вони добре розуміють, що юридично в них немає іншої моделі поведінки, окрім як передати справу Тимошенко до Верховного Суду.

А Верховний Суд не може ухвалити іншого рішення, окрім як скасувати політично мотивований вирок у газовій справі Тимошенко.

Також Власенко нагадав, що 1 серпня захист подав скаргу щодо вироку Тимошенко у газовій справі. У Вищого спецсуду було 3 дні для встановлення – чи є якісь помилки в заяві, а якщо таких немає – то передати на розгляд колегії суду Вищого спецсуду для вирішення чи передавати скаргу до Верховного Суду України.

«Цей триденний термін закінчився у понеділок, 5 серпня. 6 серпня захисник Тимошенко – Олександр Плахотнюк – зв’язався з Вищим спецсудом, щоб з’ясувати, чи є у скарзі помилки. Йому сказали: «Ні, помилок немає». Але розуміючи, з ким ми маємо справу, ми, крім усного запиту, подали письмову заяву з проханням поінформувати, чи є помилки у поданій скарзі. Яким же було наше «здивування», коли через 5 хвилин Плахотнюку передзвонили і сказали – «Ой, вибачте, у скарзі є помилки, але ми копію рішення з цього питання дати не можемо, тому що ми її відправили Юлії Тимошенко в Качанівську колонію», – повідомив Власенко.

За словами захисника, з матеріалами справи захист Тимошенко також ознайомити не хочуть, а сказати, які там є помилки, – категорично відмовляються.

«Вони хочуть вручити рішення суду про неправильно оформлену скаргу Тимошенко в колонії, коли поруч не буде захисників, щоб вона не змогла виправити так звані помилки. Це дасть можливість суду повернути її скаргу без розгляду», – пояснив Власенко.

Як вважає захисник, такі дії суду спрямовані лише на те, щоб скарга про скасування вироку Тимошенко у газовій справі, будь-якою ціною, не потрапила до Верховного Суду, який за законом зобов’язаний скасувати цей вирок на підставі рішення ЄСПЛ.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply