“Влада, ви – козли”. Президент Київської школи економіки не витримав…

Доцент економіки в Піттсбурзькому університеті, почесний президент Київської школи економіки, член Ради НБУ Тимофій Милованов оприлюднив інформацію про те, що через закон про обов’язкове декларування доходів для НАЗК, київська школа економіки фактично зруйнована.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Милованов підкреслив: “З 2014 року я витрачаю майже весь свій час на розвиток України. Я збирав гроші в США під час Майдану, був одним із творців ВоксУкраїна, увійшов до Ради НБУ, став президентом Київської Школи Економіки. За цей час школа збільшила кількість студентів у магістратурах з 80 до 280 студентів, а в короткострокових програмах до 700-800 на рік. Ми вчили бізнесменів, економістів, членів уряду, держслужбовців, громадянське суспільство, менеджмент держкомпаній, журналістів, закупівельників, медиків, поліцейських, і віднедавна ветеранів АТО. Ми робили дослідження і давали наукову, медійну, консультаційну підтримку міністерствам, регуляторам, депутатам, бізнес-компаніям, олігархам, стартапам, депутатам, міжнародним донорам і організаціям. Ми будували справжній український університет. Без копійки державних грошей. З ризиками, з вимаганнями податкової, з кризами і співробітниками загнаними до істерики, з вашою фінансовою підтримкою. Ми терпіли упереджене ставлення донорів, іноземних і місцевих, їхню корупцію, відбивалися від тиску від бізнесу і політиків щоб ми отримували “правильні” результати досліджень, і писали “правильні” статті в ЗМІ. Ми працювали з більшовиками і меншовиками, білими, червоними, зеленими і махновцями. Ми вірили в те, що піднімаючи рівень аргументів і використовуючи дані й аналітику, ми розвиваємо країну. Ми вірили в те, що люди хороші і що їх і країну можна поліпшити поступово, еволюційним шляхом.

Але сьогодні через дії української влади, багато, а чи й усі директори школи роздумують про відставку. Першу відставку я отримав сьогодні вранці. Якщо не буде ради директорів – не буде школи. Якщо всі іноземні директори підуть, то школа перетворитися в ізольований містечковий вуз низького рівня.

Що сталося? Через нашу роботу з освітою і дослідженнями з держзакупівель ми потрапляємо під закон про декларування для НАЗК. Розумієте – ми ж боремося з корупцією через освіту держзакупівельників, дизайн аукціонів прозорро і аналітику.

Декларувати повинні всі – іноземні вчені, які живуть у США, директори європейських наукових інститутів, викладачі з європейських і американських університетів, які приїжджали до нас викладати. І звичайно всі українці – директори і співробітники.

Щоб отримати електронний ключ, потрібно отримати податковий номер. З оригіналом паспорта. В Україні. Іноземцю. Директору європейського наукового інституту. Професору американського університету. Так, можна за дорученням, але все одно оригінал паспорта.

Перший директор пішов у відставку сьогодні. З 30 березня. За день до дедлайну до декларації. Ще четверо сказали, що думають зробити те саме.

Влада – ви козли. Я розумію що ви у своїй міжусобній боротьбі готові втопити всю країну.

Якщо ви розвалите Київську Школу Економіки, я створю політичну партію, прийду до влади за 20 років, і посаджу вас усіх за те, що ви зробили з Україною”.

https://ua.censor.net.ua/n3056515