Ялинка, Попов, Новий рік

Влада готова відмовитися від центральної ялинки

Новорічні святкування в Києві можуть пройти лише біля районних ялинок, а від встановлення головної ялинки місто може взагалі відмовитись. Про це заявив голова Київської місьдержадміністрації Олександр Попов у ефірі телеканалу 112.Україна. Встановлення центральної ялинки не є можливим, оскільки на Майдані Незалежності, де раніше завжди розміщувалась головна ялинка столиці, триває мирна акція протесту проти дій влади.

За словами Попова, до такого рішення адміністрація прийшла, порадившись з киянами. Більшість громадян, що телефонували на гарячу лінію для обговорення цього питання, закликали владу, зважаючи на обставини, відмовитись від ідеї встановлення ялинки на Майдані Незалежності. «Більшість з них такі: давайте не будемо встановлювати, давайте святкувати в районах. Рішення ще остаточно не приймалося», – заявив Попов.

Центральну ялинку країни планували відкрити 19 грудня, на День святого Миколая. Проте внаслідок початку масових протестів проти силового розгону мирних демонстрантів в ніч на 30 листопада, а також проти відмови влади від євроінтеграційних процесів, недобудований каркас ялинки опинився на території безстрокового мітингу.

Раніше саме необхідністю встановлення новорічної ялинки влада прикривала жорстоке побиття мирних демонстрантів  30 листопада на Майдані Незалежності. Відтак, саме ялинка закарбувалася в свідомості киян як неофіційний протестний символ. Каркас ялинки був захоплений під час мирної ходи 1 грудня, а її оздоблення використовувалось під час будівництва барикад. Зараз ялинка прикрашена численними прапорами та плакатами мітингувальників.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply