Virgin Galactic знову відкриває продаж квитків на край космосу за $450 тис

Virgin Galactic, яка минулого року відправила свого епатажного засновника Річарда Бренсона до космосу, з середи знову відкриє продаж квитків для широкої публіки – по  $450 тис за квиток. Раніше купувати нові квитки могли лише люди, які внесли заставу, щоб потрапити до списку очікування, але тепер продажі знову відкриті для всіх.

«Ми плануємо залучити нашу першу 1000 клієнтів до початку комерційного обслуговування наприкінці цього року, що забезпечить неймовірно міцну основу, оскільки ми починаємо регулярні операції та розширюємо наш парк», – заявив генеральний директор Майкл Колглейзер. Заснована у 2004 році компанія Virgin Galactic сподівається розвинути успіх широкомасштабної тестової місії в липні минулого року, в ході якої Бренсон на кілька днів випередив засновника Blue Origin Джеффа Безоса в космічній гонці мільярдерів. Але з того часу Virgin не літала. У жовтні компанія оголосила, що вступає в «період удосконалення» для підвищення безпеки свого флоту і перенесла запланований випробувальний політ з італійськими ВПС на цей рік.

Її мета — залучити перших платних індивідуальних клієнтів до кінця 2022 року — відстає від конкурентів у секторі космічного туризму — Blue Origin і SpaceX Ілона Маска — які вже літали з комерційними пасажирами. Суборбітальні ракети Blue Origin вже здійснили три пілотовані польоти з клієнтами та гостями. Приватні компанії Blue Origin та SpaceX не розкривають точну вартість квитків, на відміну від компанії Virgin Galactic.

Космічні польоти Virgin Galactic стартують із космодрому Америка у Нью-Мексико. Масивний літак-носій злітає горизонтально, набирає велику висоту і скидає космічний літак із ракетним двигуном, який злітає в космос зі швидкістю 3 Махи, а потім повертається на Землю. Загальний час у дорозі становить 90 хвилин, при цьому пасажири випробовують кілька хвилин невагомості в кабіні космічного літака, звідки вони також можуть спостерігати за кривизною Землі через 17 ілюмінаторів.

Станом на листопад минулого року компанія заявила, що продала 700 квитків. Нинішній тариф, що включає депозит у розмірі $150 тис, набагато вищий за $200-$250 тис, які заплатили близько 600 клієнтів, які очікували з 2005 по 2014 рік.

Джерело: Root Nation