Війни в Україні та на Близькому сході мають чіткий зв’язок – Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що його країна повинна забезпечити подальшу підтримку України та Ізраїлю в одному пакеті, оскільки ці війни пов’язані між собою.

“Конфлікти в Україні й на Близькому Сході мають чіткий зв’язок”, – сказав Блінкен.

Він зауважив, що традиційні канали РФ для забезпечення її військових потреб були перекриті міжнародними санкціями й обмеженням. Однак країна-агресор дедалі більше звертається за допомогою до Ірану. Це свідчить про двосторонній рух, бо Москва пропонує Ірану передові військові технології, які становлять загрозу безпеці Ізраїлю. “Якщо дозволити Росії перемогти за підтримки Ірану, це підбадьорить і Москву, і Тегеран”, – наголосив Блінкен.

Держсекретар підкреслив, що противники Америки і країн Заходу “визнають, що наші стратегії працюють, і вони продовжують робити все можливе, щоб завадити нам”. Адже багато хто на світовій арені робить ставку на те, що Сполучені Штати втратять об’єднану позицію або відволічуться на внутрішні проблеми.

Саме тому запит президента США Джо Байдена на додаткове фінансування національної безпеки, який передбачає одночасну підтримку як Україні, так і Ізраїлю, необхідно схвалити.

Блінкен вважає, що запит також має вирішальне значення, щоб випередити стратегічних конкурентів Америки, таких як КНР, та посилити стримування в інших регіонах. Та може допомогти зменшити вплив наслідків російської війни для продовольчої та енергетичної безпеки у світі і зміцнить внутрішню безпеку для американців у власній країні.

Джерело:  Інформаційне агентство ASPI