Відновлення райрад як профанація від більшості Київради – Олександр Федоренко

Рішення про відновлення райрад залишиться відкритим, адже представники мега-фракції «УДАР-Солідарність» намагаються зірвати винесення питання про відновлення райрад на чергову сесію. Про це розповів в ефірі програми «Зустріч на Майдані»  радіо «Голос Києва» депутат Київради, голова ГО «Муніципальна ліга Києва» Олександр Федоренко.

Він нагадав, що  Проект рішення про відновлення райрад на сесії Київради від  2 червня підтримали 84 депутати за основу і 34 — в цілому. Відправивши проект на доопрацювання, представники більшості зазначили на необхідності усунення висунутих ними   претензій — щодо  повноважень райрад та кількості депутатів.

«Дискусії щодо мінімальної можливої відповідно до чинного законодавста кількості депутатів районного рівня, та повноважень райради, мали би відбутися на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків. Доопрацювавши проект, комісія могла би ще раз винести його на голосування. Але завдяки неявці депутатів з фракції “Удар” засідання не відбулося. Таким чином представники фракції більшості намагаються зірвати винесення питання про відновлення райрад на чергову сесію»  – зауважив Олександр Федоренко.

Депутат припускає, що Кличко та його “ударівська” команда йдуть шляхом регіоналів та “черновецьких”, бо віддавати право киянам обирати собі владу в районах не бажають.

«Наразі в Києві зреалізована «блакитна мрія владної вертикалі» – влада у районах столиці повністю контролюється за рахунок призначення голів РДА. Відновлення  райрад передбачало би загрозу як мінімум для  сімох з десяти очільників районів-УДАРників: їм треба було би йти на вибори, перемагати, утворювати більшість й бути обраним цією більшістю. А це ризик для Президента і мера втратити контроль над кожним з  районів міста» – вважає депутат.

 

 

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply