“Відкрита ніч” – найкоротший фестиваль коротких фільмів

Фестиваль українського короткометражного кіно “Відкрита ніч. Дубль 22” відбудеться в ніч із 29-го на 30 червня на київському Арт-причалі. Вхід вільний. Одночасні покази пройдуть на більш ніж 100-а майданчиках в Україні та за кордоном.

До участі в конкурсі “Відкритої ночі” цьогоріч було подано 96 стрічок. Основна програма фестивалю триватиме 6 годин.

У конкурсі ігрових фільмів беруть участь 8 короткометражок, неігрових – 4, анімаційних – 6. Також буде позаконкурсна програма, ретроспектива, програма реклами, трейлери українських фільмів, спеціальна програма “Дивись українське”.

Розклад подій 29 червня:

18:00 – дискусія на тему “Кінотеатральна дистрибуція короткометражного кіно” за участі начальниці відділу програм мережі кінотеатрів “Лінія кіно” Ліани Плисецької та директора кінотеатру Boomer Сергія Зленка

19:00 – показ фільму режисера Михайла Іллєнка “Сьомий маршрут” 1998 року

21:00 – офіційне відкриття фестивалю

22:00 – програма показів

04:00 – нагородження переможців та закриття фестивалю

“Я бажаю, щоб ось ці шість годин програми фестивалю були наповнені фільмами, в яких був би різний імпульс. Десь критичний, а десь і гумористичний чи сатиричний, – каже президент та арт-директор фестивалю Михайло Іллєнко. – Я зараз не кажу, що все має бути суцільно комедійним. Але треба, щоб був інший посил, окрім цього декадансу, хоч він і дуже добре капіталізується на міжнародних кінофестивалях. Наше завдання – запропонувати глядачеві такі фільми, щоб він не заснув і почув несподівані авторські аргументи. Ми здатні знімати різне кіно, й воно з’являється. І в цьому є дуже гостра потреба – вона з’явилася з того моменту, коли ми почали розширювати фестиваль. На “Відкриту ніч” намагаємось не тягнути глядача до себе, а рухатися до нього. Організовуючи фестиваль 22-й рік поспіль, стараємося дотримуватися нашої основної мети – розширювати контакти з глядачем, аби він дивився, розвивався і гордився, що у нас є власне кіно”.

“Фестиваль “Відкрита ніч” виник тоді, коли українське кіно знімалося ще всупереч, а не завдяки, – говорить голова Держкіно Пилип Іллєнко. – Він був єдиним фестивалем, який працював на популяризацію українського, а не іноземного кіно в Україні і єдиною можливістю для кінематографістів поспілкуватися з глядачем. Я вважаю, що проведення цього заходу є одним із ключових чинників, завдяки яким ми зараз говоримо про відродження українського кіно, а не його появу. Бо зараз практично немає успішного українського кінематографіста, який би свого часу не брав участі у “Відкритій ночі”.

На фестивалі визначать двох переможців. Одного обере журі, іншого – глядачі смс-голосуванням.

Щорічний кінофестиваль “Відкрита ніч” був заснований 1997-го режисером Михайлом Іллєнком. Покликаний відкривати нові українські імена в галузі кінематографа та телевізійного виробництва. Підтримувати національне кіно, а також фільми й відеороботи спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського кінематографа, пропонують нові концепції його розвитку та самоідентифікації.

Це найкоротший кінофестиваль у світі. Триває протягом ночі з останньої суботи на неділю червня.

Хронометраж фільмів та відеоробіт конкурсної програми не може перевищувати 20 хвилин.

https://gazeta.ua/articles/culture/_najkorotshij-kinofestival-u-sviti-vidbudetsya-v-kiyevi-vhid-vilnij/910624