Від президента держави – до “весільного генерала”

Президент Володимир Зеленський призначив експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ.

“Щиро вітаю Міхеіла Ніколозовича з новим відповідальним викликом. Вірю, що він зможе надати імпульс Національній раді реформ та допоможе в здійсненні важливих змін у житті країни”, – заявив президент.

Відповідний указ Зеленський підписав 7 травня 2020 року.

Окрім того, документом внесено зміни до указів Глави держави щодо єдиної державної політики реформ в Україні, забезпечення діяльності Національної ради реформ і Виконавчого комітету реформ та положення про Національну раду реформ.

Заступником Саакашвілі став Олександр Ольшанський.

Нагадаємо, цей орган створили за президента Порошенка, а за час президентства Зеленського він не працював.

Раніше Саакашвілі не зміг знайти 226 голосів, щоб отримати реальне крісло у виконавчій владі – посаду віцепрем’єр-міністра з питань реформ.

Перемовини Міхеіла Саакашвілі з депутатами тривали кілька тижнів, але безрезультатно. За призначення його в уряд депутатів не агітував ні президент Зеленський, ні прем’єр Шмигаль. Справу повністю віддали в його власні руки.

Показово, що Міхеіл Саакашвілі отримав посаду у нацраді реформ, на засіданні якої в 2015 році сталась легендарна сварка з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим з киданням склянок.

Національна рада реформ є дорадчим органом, який не має особливих владних повноважень за відсутності у її керівників іншої державної посади.

Виконком має займатись організацією діяльності нацради реформ.

Джерело: https://firstregion.com.ua/novyny-v-ukrayini/saakashvili-pryznacheno-golovoyu-vykonavchogo-komitetu-reform/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=saakashvili-pryznacheno-golovoyu-vykonavchogo-komitetu-reform