Верховний суд забрав у забудовника ділянку “зеленої зони” в Протасовому яру

Верховний суд визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки площею 2,79 га по вул. Миколи Амосова у Солом’янському районі Києва, укладену між ТОВ “Бора” і ТОВ “Дайтона груп”, яке планувало збудувати на цій ділянці у Протасовому яру ЖК Tourbillon.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, інформує пресслужба КМДА.

“Сьогодні Верховний суд відмовив у задоволенні скарги ТОВ “Бора” на рішення про визнання договору суборенди земельної ділянки недійсним і залишив в силі рішення суду першої інстанції. Сам договір оренди порушує публічний порядок і юридичні вимоги. Бо колись Черновецький підписав його самовільно і без згоди Київради. Це встановлено в рішеннях попередніх судових інстанцій”, – зазначив мер.

Як повідомлялося, згідно з судовими матеріалами, у січні 2012 року ТОВ “Бора” і Київрада уклали договір оренди ділянки площею 2,79 га на вул. М. Амосова для будівництва, експлуатації та обслуговування житлово-офісно-торговельного комплексу з готелем та паркінгом.

5 травня 2018 року ТОВ “Бора” отримало містобудівні умови та обмеження для проектування вказаного комплексу. У МУО, зокрема, було вказано, що ділянка забудови потрапляє в зону охоронюваного ландшафту.

6 червня того ж року ТОВ “Бора” передала ділянку в суборенду ТОВ “Дайтона Груп”. Останнє замовило розробку проектної документації. На початку 2019 року “Дайтона груп” затвердила цю документацію, і у березні 2019 року отримала дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт. Компанія планувала збудувати на цій ділянці ЖК Tourbillon висотою близько 100 метрів. 

Однак, 28 липня 2020 року Київрада визнала рішення Київради 2007 року в частині внесення змін в Генплан таким, що не відповідає інтересам територіальної громади міста Києва. Ділянку площею 3,15 га на вул. Миколи Амосова у парку відпочинку Протасів Яр включено до переліку озеленених територій загального користування столиці.

Забудова зеленої зони також викликала активні протести місцевих мешканців, які змогли довести порушення забудовником містобудівного законодавства в судах.

ТОВ “Дайтона Груп” пов’язане із керівником дніпропетровської організації партії “УКРОП” Геннадієм Корбаном. Керівником ТОВ “Бора” є Олександр Сліпко, що діяв як представник Вадима Столара по довіреності при купівлі для останнього будинку та ділянки у Києві. 

Джерело: “Цензор.НЕТ”