Верховний Суд передав справу садиби Терещенків на розгляд Великій палаті

Верховний Суд України справу щодо повернення садиби Терещенків у комунальну власність Києва передав Великій палаті.

Про це повідомила правозахисниця, депутатка Київради VII скликання Олена Терещенко у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Таким чином, сьогодні таки судді Верховного Суду винесли своє рішення у справі Садиби Терещенків. Відразу зазначу, що дане рішення не є звичайним. Ми думали, що для нас Верховний Суд – остання інстанція. Але ні. Суд вирішив передати справу на розгляд – великої палати Верховного Суду України! Підстави ухвалення подібного рішення не були зачитані, але серед них згадана нібито необхідність перегляду попередньої судової практики. Детальніше прокоментувати винесене рішення зможемо лише після ознайомлення з ним», – зазначила Терещенко.

На її думку, це є позитивним сигналом, адже виходить, що рішення Великої Палати щодо садиби Терещенків стане новою судовою практикою, яка обов’язково застосовуватиметься у спірних справах щодо інших пам‘ятників.

«Зараз дійсно наближаємося до тієї стадії, коли суспільний резонанс має відіграти ключову роль у винесенні справедливого рішення, яке відобразиться на історичному обличчі пам’яток по всій Україні! Саме тому ваша підтримка просто життєва необхідно», – підкреслила правозахисниця.

Як повідомлялося, 1 лютого засідання Касаційного господарського суду у складі Верховного суду України щодо повернення садиби Терещенків у комунальну власність Києва перенесли уп’яте.

Садиба Терещенків, що на бульварі Шевченка, є пам’яткою архітектури місцевого значення, побудованою у 1874-1875 роках. Будівля взята на облік рішенням Київради у 1986 році, а у 1998 році взято на облік також флігель як щойно виявлений об’єкт культурної спадщини.

У 2007 році садибу, площа якої становить понад 1000 квадратних метрів, передали ПАТ «Центрелеватормлинбуд» з умовою провести реставрацію пам’ятки. Однак, майже 15 років реставраційні роботи там не проводилися. У червні 2021 року прокуратура звернулась до суду з вимогою повернути будівлю у комунальну власність киян.

Остаточне рішення у справі суд мав винести 15 листопада 2022 року, однак через повітряну тривогу засідання перенесли на 29 листопада. 29 числа розгляд справи також не завершили та відклали його на 13 грудня. Водночас на грудневому засіданні представники ПАТ «Центрелеватормлинбуд» надали суду нові документи у справі, із якими суд не встиг ознайомитися до цього засідання – засідання перенесли на 17 січня 2023 року. Однак і тоді через заміну складу суду засідання у справі призначили на 31 січня.