Велика Британія: примирення з Росією не буде

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним в рамках берлінської конференції по Лівії і відкинув можливість нормалізації відносин між їхніми країнами.

Про це пише ТАСС.

Глава британського уряду підтвердив позицію щодо подій в Солсбері і відкинув можливість нормалізації відносин до того часу, поки Москва не припинить свою «дестабілізуючу діяльність», яка загрожує Великій Британії і її союзникам і «підриває безпеку громадян і колективну безпеку».

У повідомленні канцелярії глави британського уряду вказується, що Джонсон «ясно заявив», що подія була безвідповідальним випадком використання хімічної зброї та нахабною спробою вбивства невинних людей на території країни. Британський прем’єр-міністр додав, що подібна атака не повинна повторитися.

5 березня 2018 року стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька потрапили в лікарню після  отруєння невідомою речовиною.

Пізніше з’ясувалося, що вони були отруєні

Британці, які знепритомніли неподалік Солсбері, отруїлися “Новачком” – поліція
нервово-паралітичним речовиною “Новачок”. Велика Британія звинуватила у отруєнні Росію. Восени правоохоронні органи країни

Поліція Британії оприлюднила імена та фото росіян, підозрюваних в отруєнні Скрипалів
оприлюднили фото та імена підозрюваних – ними виявились росіяни “Олександр Петров” і “Руслан Боширов”.

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що вони – співробітники російських спецслужб Чепіга та Мишкін. У лютому 2019 стало відомим ім’я третього підозрюваного у отруєнні.

Джерело: https://tsn.ua/svit/britanskiy-prem-yer-vidmoviv-putinu-v-normalizaciyi-vidnosin-cherez-skripaliv-1477035.html