Велосипедна подорож з Лондона до Львова: британець зібрав понад $25 тисяч на розмінування України

Британець Том Хашемі здійснив велосипедну подорож з Лондона до Львова, в межах якої зібрав понад 25 тисяч доларів США (21 тисячу фунтів) на розмінування території України.

Про це повідомили “Букви”, посилаючись на  пресслужбу Львівської міської ради.

Зазначається, що в суботу, 13 травня, Том приїхав до Львова, подолавши за два тижні близько 2000 кілометрів Європою. Першочерговою метою цієї поїзди став збір коштів на фандрайзинговій платформі для розмінування української території.

Також в межах поїздки Том Хашемі привіз міському голові Львова Андрію Садовому листи від члена парламенту Рочдейла та депутатів британського уряду зі слова підтримки.

Як повідомляється, британця дуже вразило те, що від нерозірваних мін і снарядів через необережність та цікавість найчастіше потерпають діти. Маючи 5-річного сина, ця проблема його особливо зачепила, тому він вирішив збирати кошти саме на таку ціль.

“Це був нелегкий шлях, але я радий, що все вдалося. Щасливий знову приїхати до красивого Львова. Сподіваюсь, що нам вдасться зміцнити зв’язки між Львовом та Лондоном”, – зазначив британець.

Своєю чергою, Андрій Садовий подякував Тому за його подорож і підтримку України. Мер Львова презентував гостю екосистему “Незламні” та розповів про співпрацю з різними містами-побратимами. Під час зустрічі домовились про подальшу співпрацю: зокрема, Том Хашемі спробує допомогти Львову налагодити партнерство з британськими містами.

“Щодня до Львова привозять нових поранених, тому для нас важливо мати найкращі умови і спеціалістів, щоб допомагати всім. Тож будь-яка співпраця з Великою Британією, може бути нам корисною: консультації медичних спеціалістів, фінансова підтримка, навчальні програми, тощо”, – сказав міський голова Львова.

ДОВІДКОВО. Близько 174 тисячі кв. км території України можуть потребувати розмінування, оскільки там відбувалися інтенсивні бойові дії. Ці майже 30% необхідно розчистити від вибухонебезпечних предметів, залишених російськими окупаційними військами. Водночас нинішніх зусиль недостатньо.
За оцінками розвідки Сполученого Королівства, для очищення України від мін, ймовірно, знадобиться щонайменше десять років.
Гуманітарне розмінування українських земель буде відбуватись за допомогою новітніх технологій – сапери почнуть використовувати спеціальні протимінні дрони, які незабаром доставлять в Україну.