Вдруге в історії об’єкт, зроблений людиною, увійшов у міжзоряний простір

Тільки вдруге в історії об’єкт, зроблений людськими руками, ввійшов у міжзоряний простір, повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА) США.

Космічний корабель НАСА Voyager 2 вийшов за межі геліосфери – захисної бульбашки магнітних полів і плазми, які оточують Сонце, говориться на сайті американської урядової агенції.

«Для мене це надзвичайно цікавий час для історії дослідження космосу, – заявила на прес-конференції у Вашингтоні Джорджія Денолфо, астрофізик НАСА. – Ми можемо дивитися на галактику через хмарні лінзи нашої геліосфери, і тепер ми можемо зробити крок за межі разом із Voyager».

Voyager 2 не є першим космічним апаратом, який вийшов за межі геліосфери: Voyager 1, перетнув межу в 2012 році. Обидва космічні апарати були запущені в 1977 році, і з тих пір стабільно входили в невивчені космічні території. Voyager 2 був запущений першим, і це зараз найтриваліша місія НАСА. Він несе робочий інструмент, який забезпечить перші в своєму роді спостереження за природою цього виходу в міжзоряний простір, повідомляє НАСА.

https://ukrainian.voanews.com/a/voyager-2-nasa-mizhzorianyi-prostir/4694724.html