Вчені з’ясували, скільки років відведено кожній людині

Італійські вчені з двох університетів в Римі вирішили з’ясувати, скільки може тривати життя людини. З кожним роком у світі стає все більше довгожителів, а тривалість життя в цілому стрімко зростає. Багато вчених прагнуть дізнатися, як можна максимально продовжити життя всім людям. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Вчені відзначили, що визначити чітку межу тривалості життя людини неможливо, але є «гарантійний термін» – це умовна тривалість життя, на яку вистачає внутрішніх ресурсів. Цей термін вдалося визначити – він дорівнює 105 років.

Крім того, вчені з’ясували, що найважливіше – переступити поріг в 80 років. До цього віку ризик померти постійно зростає, а після нього починає знижуватися і стабілізується. Більш того, у тих, хто відзначив 105-річчя, ймовірність дожити до наступного дня народження підвищується на 10%.

Крім того, після 80 років знижується ризик розвитку раку. Цю особливість вже відзначали вчені, що займаються дослідженням раку. Пік захворюваності припадає на людей у віці 60-75 років, а потім ризик починає знижуватися. Передбачається, що це пов’язано з впливом процесів старіння на ракові клітини.

Джерело:https://ukrhealth.net/vcheni-zyasuvaly-skilky-rokiv-vidvedeno-kozhnij-lyudyni45743/