Вчені визначили, скільки максимально років може прожити людина

Нове дослідження вчених показує, що люди можуть жити 120-150 років, але не більше ніж цей рівень “абсолютної” межі тривалості людського життя.

Про це  повідомляє видання Live Science.

В дослідженні вчені використали математичне моделювання, щоб передбачити максимальну тривалість життя людини. Згідно з науковими даними людське тіло після 120-150 років втрачає здатність відновитись після хвороби та різноманітних травм, що призводить до загибелі організму.

“Дослідження, подібні до цього, покладаються на історичні та поточні дані популяцій людей. Це лише припущення, але воно базується на хороших цифрах”, — сказала професорка Інституту дослідження старіння Бака Джудіт Кампісі.

У роботі було досліджено медичні дані понад 500 тис. людей з кількох країн. Основні дані базувались на аналізу крові та двох факторах: співвідношення двох типів білих кров’яних тілець, що борються з хворобами та розміри еритроцитів. За словами віцепрезидента із питань охорони здоров’я Університету Невади доктора Марк Дж. Кана, так само як у людини з віком волосся може стати сивим, ці два фактори, використанні у дослідженні, зростають як і вік людини. Вчені називають це біомаркерами старіння.

“Проблема полягає в тому, що на певному етапі старіння час відновлення настільки великий, що ми втрачаємо стійкість організму”, — говорить Марк Дж.

Зрештою, якщо очевидні небезпеки, такі як хвороби чи травми не призведуть до смерті, це зробить втрата стійкості організму підтримувати гомеостаз, підсумовують дослідники. І вказують, що максимальна можлива тривалість життя людини 150 років.

Джерело: “Новини планети”