Вчені вважають, що їм вдалося наблизитися до розгадки будівництва пірамід

Відкриття археологів в одному з кам’яних кар’єрів в Телль-ель-Амарні в єгипетській провінції Ель-Мінья може відповісти на питання, як будувалися в давнину Великі піраміди. Про це повідомило видання Al Ahram.

Як розповів генеральний секретар Вищої ради у справах старожитностей Єгипту Мустафа Вазірі, з 2012 року група вчених з Французького інституту орієнтальної археології в Каїрі і Ліверпульського університету проводить інженерні та топографічні дослідження алебастрових кар’єрів, щоб зрозуміти, як стародавні єгиптяни добували і пересували величезні кам’яні брили, з яких згодом робилися статуї, посуд, вази, саркофаги. На думку вчених, технологія виробництва, яку їм вдалося побачити в одному з кар’єрів у Хатнубе під Телль-ель-Амарною у Східній пустелі, цілком могла бути застосована і при будівництві пірамід. Адже вчені досі не прийшли до єдиної думки, як же все-таки пересувалися багатотонні брили і встановлювалися при зведенні пірамід одна на іншу так, що між ними не залишалося зазорів.

Один з керівників місії Яніс Гордон розповів журналу Live Science, що археологам вдалося виявити сліди унікальної системи. «Вона складається з центрального похилого насипу, по краях якого йдуть сходи з отворами для стовпів, — сказав він. — На ці дерев’яні стовпи намотували мотузки, закріплені другим кінцем до блоку. За допомогою полозів робочі витягали каміння на поверхню під кутом 20 градусів». За словами Гордона, така технологія зустрічається вперше, і, як вважають вчені, вона була створена не пізніше епохи правління фараона Хеопса, при якому і була побудована найбільш знаменита піраміда.

Вчені сподіваються, що доскональне вивчення цього відкриття дозволить докопатися до істини, як же все-таки давні люди будували піраміди.

http://cikavosti.com/vcheni-vvajaut-sho-yim-vdalosia-nablizitisia-do-rozgadki-bydivnictva-piramid/#hcq=5FfNj9r