Вчені успішно протестували ліки від старості. Поки на хробаках

Достатньо стимулювати активність певних ферментів, щоб продовжити життя на 35-45%.

Доклінічні дослідження показали, що експериментальна терапія значно збільшує тривалість життя черв’яків – приблизно на третину. Цей же механізм, швидше за все, є і у людини, тому результати дуже перспективні для продовження життя людей, пише hightech.plus.

Фермент AMPK відомий своєю роллю головного метаболічного перемикача. Останні дослідження показують, що активація AMPK помітно збільшує тривалість життя лабораторних тварин – на 35-45%. Вчені з Корейського інституту науки і технологій вирішили простежити механізм роботи AMPK у черв’яків і знайшли ще один фермент, який працює з ним в тандемі для регуляції клітинних енергетичних процесів.

Виявилося, що підвищення активності VRK-1 збільшувало тривалість життя хробаків, стимулюючи активність AMPK.
Лабораторні експерименти на культурах клітин людини показали, що механізм VRK-1-AMPK, ймовірно, є і у людей.

“Це означає, що VRK-1 може також працювати як фактор довголіття і у людини, тому ми можемо почати розробку препаратів для стимуляції VRK-1, які б сприяли збільшенню тривалості життя”, – заявив співавтор дослідження Сеунг-Джа Лі.

На даний момент команда має намір вивчити цей механізм у більш складних моделях тварин перш, ніж можна буде більш впевнено судити про можливості відтворення подібних результатів у людини.

Джерело: https://iod.media/article/vcheni-uspishno-protestuvali-liki-vid-starosti-poki-na-hrobakah-7054