Вчені створили принтер, який створює шкіру для загоєння опіків

Новий ручної 3D-принтер може наносити листи шкіри для покриття великих опікових ран, а його “біо-чорнило” можуть прискорити процес загоєння.

Пристрій, розроблений групою дослідників з інженерного університету Торонто і лікарні Саннибрук, покриває рани рівномірним шаром біоматеріалу, смуга за смугою.

Біологічні чорнило, розподіляються валиком, складаються з мезенхімальних клітин строми (MSC) – стовбурових клітин, які диференціюються в спеціалізовані типи клітин в залежності від навколишнього середовища. В цьому випадку матеріал MSC сприяє регенерації шкіри і зменшує утворення рубців.

Проектом керує кандидат PhD Річард Ченг під керівництвом професора Акселя Гюнтера і в тісній співпраці з доктором Марком Йешке, директором опікового центру Росса Тіллі, і його командою у клініці Саннибрук. Про їх успішні випробування in-vivo на ранах повної товщини повідомляється в журналі Biofabrication.

“Раніше ми доводили, що можемо наносити клітини на опік, але не було ніяких доказів того, що були які-небудь переваги в загоєнні ран – тепер ми це продемонстрували”, – каже Гюнтер.

Поточний метод лікування опіків – це аутологичная пересадка шкіри, яка потребує трансплантації здорової шкіри з інших частин тіла на рану.

Але великі опіки всього тіла становлять велику проблему. Опіки повної товщини характеризуються руйнуванням як зовнішнього, так і самого внутрішнього шару шкіри; ці опіки часто покривають значну частину тіла.