Вчені створили гумоподібний замінник людської тканини

Вчені створили гумоподібний замінник тканин людини. Матеріал можна буде використовувати як заміну справжніх тканин під час різних медичних операцій — це, ймовірно, дозволить врятувати життя багатьох пацієнтів. Розробка вчених з Технологічного університету Чалмерса опублікована в журналі ACS Nano.

Протягом кількох останніх років вчені створюють штучні матеріали, здатні замінити природні тканини людини при операціях, травмах або інших ушкодженнях. Проте створення біосумісних матеріалів пов’язане з рядом труднощів — більшість з них або токсичні (як ботокс), або можуть принести в організм інфекцію. Тепер вченим вдалося розробити біосумісний замінник людських тканин, який складається виключно з вже перевірених і добре зарекомендованих компонентів, що вдало прижилися в організмі людини.

В основі матеріалу лежить плексиглас — речовина, яка широко застосовується в медичних технологіях. Переробивши дизайн і наноструктуру плексигласу, дослідники наділили речовину новою комбінацією властивостей: воно може ставати твердою, як кістки або м’якою тканиною.

«Перше застосування, яке ми розглядаємо, — це сечові катетери. Матеріал може бути сконструйований таким чином, щоб запобігти росту бактерій на поверхні. Це означає, що він дуже добре підходить для медичного застосування», — твердить Мартін Андерссон, провідний автор дослідження.

Джерело: https://cikavosti.com/vcheni-stvorili-gymopodibnii-zaminnik-tkanin-ludini/#hcq=nK0pITr